Navigace

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1
· Nejnovější člen: admin

Diskuze fóra

Nejnovější diskuze
Žádná diskuze
Nejdiskutovanější
Žádná diskuze

Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Anketa

Internet

Spolehlivý a rychlý
Spolehlivý a rychlý
100% [1 Hlas]

Nespolehlivý ale rychlý
Nespolehlivý ale rychlý
0% [0 Hlasy]

Nespolehlivý a pomalý
Nespolehlivý a pomalý
0% [0 Hlasy]

Hlasy: 1
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 20.04.13

Archív anket

PCO

Pult centrální ochrany objektů: Pult centrální ochrany je komunikační analytické centrum zajišťující spojení mezi střeženými objekty, zásahovou výjezdovou skupinou, operačním dispečinkem české a městské policie a především s majiteli střežených objektů. Toto centrum zajišťuje koordinaci mezi všemi stranami pro zvolení neefektivnější metody vyhodnocení a distribuci příchozích zpráv ze střežených objektů.

K provozu a zajištění této činnosti jsou potřebné nezbytné technické a výpočetní prostředky pro co nejrychlejší vyhodnocení poplachových zpráv. Zpracovávají ze zde běžné události jako vypnutí a zapnutí střežení v objektu, informovaní o poruchových stavech na objektů příkladně třeba výpadek elektrické sítě, falešné poplachy způsobené nechtěně chybou obsluhy, příchozí poplachové událostí o typu a místě napadení objektu a přesnou lokalizací, tísňové signály lidí v osobním ohrožení signály PANIC LEKAR POZAR, signály přicházející z detektorů požáru úniky hořlavých výbušných plynů nebo zdraví nebezpečných plynů. A podniknutí kroků pro ověření situace a záchraně osob v přímém ohrožení života.

Zde je potřebná další návaznost na přímou vizuální kontrolu těchto stavů a to majitelem po informování dispečerem z PCO nebo výjezdovou skupinou které na místě zkontroluje situaci. Tento postup je nezbytný pro vyloučení falešných poplachů. Aby zásah záchranný složek POLICIE HASIČI Záchranná služba byl pouze důvodný. V případě výjezdu na planý poplach nebo při chybě uživatele by náklady šly na vrub majitele objektu. Zde je výhodná možností kontroly pomocí kamer naším dispečerem přímo z pultu centrální ochrany. Kontrola pomocí kamer je možná provést rychle do pár vteřin.

V současné době používáme pro připojení objektů nejmodernější TCP/IP komunikátor kde kontrola spojení s pultem centrální ochrany je v řádech desítek vteřin a přenos informace o plachu je vyhodnocen v čase menší než <1s .To v praxi znamená, pokud dojde, k absolutní destrukci ALARMU informaci zjistíme do maximální času 20s, poplachovou nebo poruchovou informaci s přesnou lokalizací zjistíme do 1 vteřiny.

Výjezdy jsou zajištěny zásahovými vozidly s dobou dojezdu v minutách na místo napadeného objektu. Místa výjezdu zásahových vozidel jsou optimalizována pro co nekratší čas dojezdu.

Vygenerované za: 0.24 sekund