Navigace

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 1
· Nejnovější člen: admin

Diskuze fóra

Nejnovější diskuze
Žádná diskuze
Nejdiskutovanější
Žádná diskuze

Přihlášení

Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Anketa

Internet

Spolehlivý a rychlý
Spolehlivý a rychlý
100% [1 Hlas]

Nespolehlivý ale rychlý
Nespolehlivý ale rychlý
0% [0 Hlasy]

Nespolehlivý a pomalý
Nespolehlivý a pomalý
0% [0 Hlasy]

Hlasy: 1
Pro hlasování musíte být přihlášeni.
Začátek hlasování: 20.04.13

Archív anket

Net-Monitor

Monitorování stavu sítě: 24 hodinové monitorování a správa počítačových zákaznických sítí. Možnost sledovat stav celé sítě od malých realizací s připojením přes ADSL až po národní transitní sítě. Zde se monitorují odezvy aktivních prvků na trase pomocí pravidelného echo paketu s intervalem od 3 sec až po 24 hodin. Vytížení jednotlivých prvků jako je CPUusage a vytížení komunikačních tras a sběr dat pomocí SNMP protokolů.

Pro příklad lze zapojit zařízení do Vaší sítě, které hlídá stav funkci serveru tiskáren a klientských počítačů. Všechny výpadky delší než sledovaný interval se zapisují do protokolu SYSLOG a zákazník sítě si je může kdykoli přes WWW rozhraní kontrolovat. K dispozici je grafické znázornění vytížení Vaší sítě v průběhu dne v přehledném grafu.

Běžná praxe je kdy o poruše zařízení na síti se dozvíte až v situaci kdy zařízení nebo celá síť selže. Monitoringem sítě lze zjistit s předstihem na základě stavů sítě, výpadky a potenciální vady v síti. Lze se tak připravit a údržbu nebo výměnu lze provést plánovaně bez dalších časových a finančních ztrát.

Vygenerované za: 0.17 sekund